Skip to main content

TeachUP Kurs 2: Uygulamada Kişiselleştirilmiş Öğrenme – öğrencilerim kendi kendine öğrenmelerini gerçekleştirebiliyor mu?


TeachUP

TeachUP Kurs 2'e Uygulamada Kişiselleştirilmiş Öğrenme – öğrencilerim kendi kendine öğrenmelerini gerçekleştirebiliyor mu? hoş geldiniz

Bu sayfa üzerinde

Biz öğretmenler son yıllarda sosyal ve teknolojik gelişmelerle ilişkili olarak gittikçe karmaşıklaşan zorluklarla karşı karşıya gelmekteyiz. Bu yeni zorluklar, öğretmen ve öğrencilerin geleneksel rolünü sorgulatmaktadır. Öğrencilerin parmak uçlarında olan sonsuz bilgi deposuna her zaman erişebilmesi öğretmenin bilgi kaynağı ve aktarıcısı olarak rolünü tartışmaya açmıştır. Öğrencilerin eğitim veya kültürel geçmişleri gittikçe daha çeşitli hale gelmektedir. Kariyer yollarının ve mesleklerin değişen doğası, alışılagelen müfredatların ve öğretme uygulamalarının faydasını sorgulanır hale getirmiştir.

TeachUP kurs dizisinde, öğretmenlerin ve öğrencilerin değişen rolünü yansıtan bir takım öğretme ve öğrenme yaklaşımını benimseyerek bu zorlukları nasıl aşabileceğinizi araştırıyoruz. Bütün kurslar, hem aday hem de işbaşındaki öğretmenlere yöneliktir. Kurslar, kariyerlerinin başından itibaren, aday öğretmenlere etkili uygulayıcılara dönüşmeleri için uygulanabilir bir yol göstermektedir. Bu nedenle aday öğretmenlerin katılması özellikle tavsiye edilmektedir.

Kişiselleştirilmiş öğrenmenin ne olduğunu, neden önemli olduğunu ve sınıflarımızda nasıl uygulayabileceğimizi incelediğimiz, dizinin ikinci kursu olan Uygulamada Kişiselleştirilmiş Öğrenme – öğrencilerim kendi kendine öğrenmelerini gerçekleştirebiliyor mu? kursumuza şimdi kaydolun. Kurs kapsamında uygulama örnekleriyle karşılaşacak, meslektaşlarınızla konuşup etkileşim kuracak ve derslerinizde kullanmak üzere bir ders planı hazırlayacaksınız.

Kurs serisi

Bu kurs, TeachUP kurs dizisinin dördüncü ve son kursudur ve aşağıdaki üç kursla bağlantılıdır:

Dört kursun hepsine mutlaka katılmanızı öneririz! Ancak, istediğiniz zaman, kurslardan yalnızca birine ya da bir kaçına katılabilir veya kurstan ayrılabilirsiniz.

Şartlar

Kurs, her tür okuldan ve her deneyim seviyesinden çalışan öğretmenlere ve mesleğe girmeye hazırlanan aday öğretmenlere yöneliktir.

Modül listesi

 • 1. Modül: Kişiselleştirilmiş Öğrenme
 • 2. Modül: Uygulamada Kişiselleştirilmiş Öğrenme
 • 3. Modül: Sınıfınızda Kişiselleştirilmiş Öğrenme:

Sertifikalandırma

Kursun tamamlanan her bir modülü için dijital modül rozetleri ve kursun hepsinin tamamlanmasıyla bir kurs rozeti ve kurs sertifikası verilecektir. TeachUP kurslarının dördünü de başarıyla tamamladığınızda, özel bir rozet ve bitirme sertifikası verilecektir.

Kurs personeli

Alex Kirchberger - proje yöneticisi

Alexandra Licht - kurs tasarımcısı

Telif hakkı & Feragat

 

TeachUP projesi, Erasmus+ programı aracılığıyla Avrupa Komisyonu'nun ortak finanse ettiği bir Avrupa Politika Girişimi'dir. Bu web sitesi, TeachUP projesi çerçevesinde katılımcılara sağlanan çevrimiçi kurslar dahil, yalnızca yazarlarının görüşlerini yansıtmakta ve Avrupa Komisyonu’nun görüşünü temsil etmemektedir.

 

Creative Commons LicenseAksi belirtilmediği sürece, bu kurstaki tüm içerikler Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License tabidir.

 1. Course Code

  TU2_Personalised_TR
 2. Classes Start

 3. Classes End

 4. Estimated Effort

  3 saat (toplamda 9)
Enroll